Üsküdar’da Gidilecek En Güzel 10 Yer Önerisi – İSTANBUL

Üsküdar'da Gezilecek Yerler
Üsküdar'da Gidilecek En Güzel 10 Yer - İstanbul

İstanbul’un en nezih noktalarından bir tanesi olan Üsküdar, gezilecek yerler konusunda dikkat çekmeyi başarıyor. Bu özelliğiyle kaliteli bir gezi noktası olan Üsküdar’da sadece keyifli zaman geçirmekle kalmayacaksınız.

Aynı zamanda şehrin karmaşasından kaçıp kurtulmak adına da eşsiz seçenekler elde edebileceksiniz.

Önemli bilgi: Bu yazımızda Üsküdar‘ın en güzel yerlerini sizler için sıralamaya çalıştık. İstanbul Anadolu Yakası’nda gezilecek yerler için oluşturduğumuz listeye de bir göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım. :)

Üsküdar’da Gidilecek En Güzel 10 Yer

Sizin için hazırladığımız bu rehberde Üsküdar’da mutlaka görmeniz gereken 10 yeri sıraladık. Keyifli bir gezi planlaması öncesi bu noktalara bir göz atın!

1. Çamlıca Televizyon Kulesi

Çamlıca Televizyon Kulesi
Çamlıca Televizyon Kulesi

Üsküdar’ın en dikkat çeken yapılarından bir tanesi olan Çamlıca Televizyon Kulesi sadece yapısıyla değil içerisindekilerle de dikkat çekmeyi başarıyor. Özellikle de İstanbul’un siluetini bozan antenlerin yerinden sökülerek bu kuleye yerleştirilmesi herm modern hem de teknolojik bir çözüm sunmayı başarıyor.

İstanbul’un en yüksek yapıları arasında bulunan Çamlıca Televizyon Kulesi; restoran, seyir terası ve daha pek çok güzelliği barındırıyor. Bu yönüyle Üsküdar’ın en önemli çekim merkezlerinden biri oluyor.

2. Nakkaştepe Millet Bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi
Nakkaştepe Millet Bahçesi

2019 yılında hizmete açılan Nakkaştepe Millet Bahçesi, Üsküdar’da eşsiz bir alan olarak kabul ediliyor. İstanbul’un kalabalık ve yoran yönünden çok uzak olan bu nokta oldukça nezih bir yer.

Dinlenmek ve kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için harika bir seçenek olarak dikkatleri üzerine çeken Nakkaştepe Millet Bahçesi sizin için de kusursuz bir deneyim sunacak. Piknik alanı, kafe ve ekinlik alanlarıyla Millet Bahçesi sizi kucaklamayı bekliyor.

3. Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi
Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi

Türkiye’nin ilk ve tek su altı hayvanat bahçesi olarak açılan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, Üsküdar’ın en ilgi çekici noktalarından bir tanesi. Yetişkinlerin yanı sıra çocukların da ilgisini çekmeyi başaran bir nokta olan bu hayvanat bahçesinde pek çok canlı türünü keşfetmek mümkün.

İstanbul’da yaşayanlar için farklı bir deneyim sunmayı başaran bu hayvanat bahçesinde siz de kaliteli bir deneyime kapı aralayabileceksiniz. Üsküdar’da gerçekleştireceğiniz gezinizde Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’ni kesinlikle listenize eklemelisiniz.

4. Hababam Sınıfı Müzesi

Hababam Sınıfı Müzesi
Hababam Sınıfı – Üsküdar’da Gidilecek En Güzel 10 Yer

Hababam Sınıfı Müzesi, Yeşilçam’ın efsane yapıtlarından olan Hababam Sınıfı’nın çekildiği yer. Özel Çamlıca Lisesi ya da Adile Sultan Kasrı olarak bilinen bu yapı tarihi anlamda oldukça özel bir yere sahip.

Ancak Hababam Sınıfı’yla özdeşleşen yapı bir müzeye dönüştürülmüş ve hatıraları canlı tutmayı amaçlıyor. İnek Şaban’ı, Güdük Necmi’yi ve Hayta İsmail’i anımsayacağınız bu harika mekânda mimari anlamda kusursuz bir yapının da izlerini gözlemleyebileceksiniz.

5. Fethi Paşa Korusu

Fethi Paşa Korusu
Fethi Paşa Korusu- Üsküdar

Üsküdar’da mutlaka görülmesi gereken noktalardan biri de Fethi Paşa Korusu. Boğazın yanı başında bulunan bu mekân yemyeşil bir alan olmasıyla adeta İstanbul’dan uzaklaşmışsınız hissini yansıtıyor.

Boğazın kusursuzluğunu yaşarken aynı zamanda ağaçlar ve kuş cıvıltılarının da size sağladığı ayrıcalıklarla dolu deneyimi yaşayabileceğinizi söylemek gerekiyor. İstanbul’da eşsiz bir gezi mekânı arıyorsanız Fethi Paşa Korusu’nu göz ardı etmemelisiniz.

6. Çamlıca Camii

Çamlıca Camii
Çamlıca Camii – Üsküdar’da Gidilecek En Güzel 10 Yer

İstanbul’da Çamlıca Tepesi’nde bulunan Çamlıca Camii, Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olarak bilinmektedir. 2019 yılında tamamlanan Çamlıca Camii, ihtişamlı bir yapı olması sayesinde hem turistik hem de ibadet için pek çok insanın ziyaret ettiği bir yer.

İstanbul’daki görkemli mabetleri gezmek istediğinizde tercih edeceğiniz noktalardan biri hiç şüphesiz Çamlıca Camii olacaktır.

7. Çamlıca Sosyal Tesisleri

Çamlıca Sosyal Tesisleri
Çamlıca Sosyal Tesisleri

Çamlıca Sosyal Tesisleri, İstanbul’da kalabalıktan uzaklaşarak doğal bir ortamda zaman geçirmek isteyenler için eşsiz bir alan olarak dikkatleri çekiyor.

Bu özelliğiyle hafta sonları oldukça tercih edilen sosyal tesis Boğaz manzarasının yanı sıra yemyeşil bir ortam sunuyor. Farklı ağaçlar ve çok çeşitli canlı türleri bulunan Çamlıca Sosyal Tesisleri ilgi çekici bir mekân olarak dikkatleri çekiyor.

8. Kuzguncuk Sokakları

Kuzguncuk Sokakları
Kuzguncuk Sokakları – İstanbul

İstanbul’da mahalle kültürünün hala canlı canlı yaşandığı noktalardan birinde bulunmak istiyorsanız ilk tercihiniz Kuzguncuk sokakları olmalı.

Rengârenk evleri, cumbalı yapıları ve tarihi özellikleriyle Kuzguncuk Sokakları gezi heyecanıyla yanıp tutuşanları etkilemeyi başarıyor.

İstanbul’a ilk defa gelenler için farklı bir deneyim sunmayı da başaran Kuzguncuk Sokaklarında siz de unutulmaz anlar geçirmek istemez misiniz?

9. Salacak Sahili

Salacak Sahili
Salacak Sahili

Üsküdar ve İstanbul’un en ünlü sahillerinden bir tanesi de Salacak Sahili’dir. Denize karşı zaman geçirmek ve koyu sohbete dalmak için biçilmiş kaftan olan bu sahilde Kız Kulesi’ni ve Tarihi Yarımada’yı görebileceksiniz.

Marmara Denizi’nin huzur veren yanına karşı saatlerce oturup kalabileceğiniz bu nokta sizin için eşsiz bir deneyim sunacak. O halde Üsküdar’da gezilecek yerlerle ilgili size özel bir deneyim yaşamak adına listenize Salacak Sahili’ni de ekleyin!

10. Kız Kulesi

Kız Kulesi - İstanbul
Kız Kulesi – Üsküdar

İstanbul’un bir çok yerinden görülebilen ve artık İstanbul’un ayrılmaz bir parçası olan Kız Kulesi. Görüntüsü, tarihi ve yazılmış bir çok hikayesi ile her göreni kendisine hayran bırakan eşsiz bir yer. Hazır Üsküdar’a gelmişken burayı ziyaret etmezseniz çok şey kaybedersiniz.

Sizin de, ‘Üsküdar’da Gidilecek En Güzel 10 Yer’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı öneriler var ise bize yorum olarak mutlaka yazın! :)