Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler | Ara Tatil İçin 15 Yeni Rota

Ara Tatilde Gezilecek Yerler
Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler

Yarıyıl tatili yaklaşırken sömestr planlaması yapmak mı istiyorsunuz? O zaman Çocukla gezilecek yerler için hazırladığımız bu listemiz tam size göre.

Çocuklarınızla eğlence, macera ve keyifli zaman geçirmenin en kaliteli yolunu bu liste ile yakalamanız mümkün olacak.

Kısa bilgi: İstanbul‘da çocukla gezilecek diğer yerleri keşfetmek isterseniz; İstanbul Avrupa Yakası Çocuk Oyun Alanları ve İstanbul Anadolu Yakası Çocuk Oyun Alanları için oluşturduğumuz listelerimize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler

Şimdi hazırsanız çocuğunuzla ara tatilde keyifli zaman geçirmenin tadına doyamayacağınız anlara kapı aralayacak Sömestr tatilinde gezilecek yerler listemize bir göz atalım.

1. BaBaLu Aktif Eğlence Parkı

BaBaLu Aktif Eğlence Parkı
BaBaLu Aktif Eğlence Parkı

Türkiye’nin eğlence ve macera dolu noktalarından bir tanesi olan BaBaLu Aktif Eğlence Parkı çocuklar için adeta vazgeçilmez bir seçenek oluyor.

1350 m2 alan üzerine kurulu ve aynı anda 300 çocuğun eğlenceye ortak olabileceği bu alanda çocuklarınız zamanın nasıl geçeceğini anlayamayacak. 1 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için sömestr tatilinde yapılabilecek en iyi aktiviteleri bu eğlence alanında bulabileceksiniz.

2. Moipark Mall Of İstanbul

Moipark Mall Of İstanbul
Moipark Mall Of İstanbul

Sömestr Tatili çocuğunuz için eğlence dolu anlara dönüşsün istiyorsanız tercih edeceğiniz en iyi seçeneklerden bir tanesi de Moipark Mall of İstanbul olacak.

12.000 m2 alan üzerine kurulu devasa bir park olmasının yanında içinde dev salıncaklar, hızlı mekikler, adrenalin ve eğlence dolu alanlar bulunan bu alanda siz de eşsiz bir maceranın keyfini çocuklarınızla yaşayabileceksiniz.

Hemen her çocuk için eğlenceyi öne çıkaran yanıyla Moipark Mall of İstanbul’da çocuğunuz için unutulmaz dakikalar söz konusu! Yarıyıl sömestr tatilinde çocukla gezilecek yerler listenize mutlaka burayı da ekleyin.

3. Kidzania İstanbul

Kidzania İstanbul
Kidzania – Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler

Çocuğunuzun sömestr tatilinde hem eğlenmesini hem de fiziksel ve bilişsel olarak gelişmesini mi istiyorsunuz? O halde İstanbul’da tercih edebileceğiniz en ideal noktalardan biri de Kidzania İstanbul olacak.

1 ve 14 yaş arasındaki çocukların motor becerilerini geliştirirken fiziksel anlamda da başarılı bir gelişime katkı sağlıyor. Kidzania’da yetişkinler dünyasına adım atmayı başaran çocuklar için farklı meslekleri tanıma ve bu mesleklerle ilgili deneyimler yaşama söz konusu.

Çocuğunuz için eğlenirken öğrenme duygusunu öne çıkaracak olan Kidzania İstanbul’u sadece çocuğunuz değil siz de çok seveceksiniz.

4. Hupalupa İstanbul

Hupalupa İstanbul
Hupalupa İstanbul

Ataşehir Metropol İstanbul’da bulunan Hupalupa İstanbul, çocuklar için zengin eğlence ve oyun parkurları sayesinde öne çıkan alternatiflerden bir tanesi.

Üstelik burada bulunan aletler ve alanlar çocukların pek çok becerisini geliştirmek adına öne çıkıyor. Ara tatil gelip çattığında hem eğlenmek hem de öğrenmek için çocuğumu nereye götürmeliyim? diye düşünüyorsanız tercihinizi mutlaka Hupalupa İstanbul’dan yana kullanmalısınız.

5. Snowpark

Snowpark
Snowpark – Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler

Sömestr tatilinde daima oyun makinaları ve eğlence parkurlarını seçmek olmaz değil mi? Kar ve soğuğun da keyfini çıkarabileceğiniz bir seçim yapmak en doğrusu olacak. O halde çocuğunuzla keyifli zaman geçirmek adına Snowpark tercihinde bulunabilirsiniz.

Torium AVM’de bulunan bu alan haftanın her günü hizmet veriyor. Üstelik saat 12.00 ile 20.00 saatleri arasında dilediğiniz gibi eğlenme fırsatını da sizlere sunuyor. Kar ve soğuğu çok seven bir çocuğunuz varsa ona Snowpark’ta eşsiz bir deneyim sunma ayrıcalığını yaşatın!

6. The Game For Big Kids

The Game For Big Kids
The Game For Big Kids

The Game for Big Kids, 2011 yılından bu yana hizmet veren ve Türkiye’nin ilk dijital etkinlik ve oyum merkezi olarak kabul edilmektedir. Sömestr tatilini eğlenceli bir şekilde geçirmek isteyen çocuklarınız için seçeceğiniz bu mekânı özel kılan en önemli detay bu tür bir alanı başka bir yerde bulamayacak olmanızdır.

300 kişi kapasiteli alanda tatillerde yer bulmak oldukça güç. Ama siz kendinizi şanslı hissediyorsanız ara tatilde çocuğunuzla bu harika mekânda zaman geçirebilirsiniz. Özellikle yetişkinler için de bir alanının bulunması mekânı özel kılan detaylardan.

7. İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum – Ara Tatilde Gezilecek Yerler

İstanbul Akvaryum, ara tatilde tercih edebileceğiniz en özel noktalardan biri. Çocuğunuzun hayvanlar alemine ilgisi varsa ve bu ilgiyi de canlı tutmak istiyorsanız İstanbul Akvaryum’da keşfe çıkabilirsiniz.

Çocuğunuzun daha önce adını dahi duymadığı deniz canlılarını görmesi ve ara tatilde keyifli zaman geçirmesi mümkün olacak. Siz de bu konuda en iyisini yakalamaya hazır olmalısınız! Çünkü İstanbul Akvaryum sadece çocuğunuz için değil sizin için de bir keşif anlamına gelecek!

8. Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi

Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi
Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi

Ara tatilde çok özel bir eğlence ve deneyim arıyorsanız bu konuda tercih edebileceğiniz en özel seçeneklerden bir tanesi de Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’nde zaman geçirmek olacak.

Nasıl mı? Çocuğunuzun doğrudan yunuslara temas edebileceği ve eğlence dolu anlar yaşayabileceği bu mekânda siz de eğleneceksiniz.

Eğitimli yunusların gösterileri ve canlılarla iç içe olmanın verdiği heyecanı siz de yaşamak istiyorsanız ara tatil planlamanıza Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’ni eklemelisiniz.

9. İstanbul Kelebek Çiftliği

İstanbul Kelebek Çiftliği
İstanbul Kelebek Çiftliği

Rengarenk kelebeklerin ortaya çıkardığı görsel şöleni yaşamak mı istiyorsunuz? Üstelik bu şölenin hem sizin hem de çocuğunuz için farklı bir deneyime dönüşmesini mi arzu ediyorsunuz? O halde İstanbul Kelebek Çiftliği ile seçiminizi yapabilirsiniz.

Kelebeklere dokunmanın ve kelebekleri beslemenin mümkün olduğu bir ortam sunan İstanbul Kelebek Çiftliği, çocuklarınızın canlılarla tanışmasını da sağlıyor. Çocuğunuzla sömestr için farklı bir deneyim arıyorsanız bu mekân sizin için ideal olabilir.

10. Park of İstanbul

Park of İstanbul
Park of İstanbul

Park of İstanbul’da çocuğunuz için eğlence ve macera dolu bir deneyim yaşamak mı istiyorsunuz? O halde sömestr için yapacağınız planlamada sizi nelerin beklediğine daha yakından bir göz atmanız gerektiğini söylemeliyiz.

Hayvanat bahçesi, macera parkı, mesire alanı ve Pony Club gibi alanların bulunduğu bu çok özel mekânda hem siz hem de çocuğunuz için keyif dolu anlar yaşayacaksınız. Çocuklarınızla eşsiz bir deneyim yaşamanın en iyi yolu olan Park of İstanbul’a doğru yola çıkmanın tam zamanı!

11. Ormanya

Ormanya
Ormanya – Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler

Ara tatilde çocuklarla ve ailenizle zaman geçirmek için en ideal noktaları mı araştırıyorsunuz? O halde listeye Ormanya’yı eklemek şart. Bölgenin en özel noktalarından bir tanesi olan Ormanya sadece çocuklar için değil yetişkinler için de ilgi çekici bir yer olmayı başarıyor.

Burada bulunan hayvanat bahçesi, doğal yaşam alanı ve doğa parkurları pek çok macera sever için özel bir deneyim sunuyor. Üstelik çocukların da burada yaşayacağı deneyim unutulmaz oluyor.

12. Miniatürk Park

Miniatürk Park
Miniatürk Park

Miniatürk, çocuklarla ve ailenizle gidebileceğiniz en özel noktalardan bir tanesi. Türk tarihinin en önemli eserlerinin minyatür olarak hazırlandığı bu parkta zaman geçirmek sadece eğlence anlamına gelmeyecek.

Tarihi ve kültürel bir keşfe çıkmak isteyenler için de Miniatürk Park oldukça özel! İstanbul Eserleri, Anadolu Eserleri ve Yurtdışı Eserleri olmak üzere 3 farklı kısımdan oluşan bu parkta zaman geçirmenin ayrıcalıklarını yaşamaya hazır mısınız?

13. Vialand Tema Park

Vialand Tema Park
Vialand Tema Park – Ara Tatilde Gezilecek Yerler

Vialand Tema Park, içerisinde pek çok aktivite alanı bulunan oldukça özel noktalardan bir tanesi. Her yaştan çocuk için sömestr tatilinde zaman geçirme imkânı sağlayacak olan Vialand Tema Park’ı siz de çocuklarınız için tercih edebilirsiniz. Üstelik burada geçireceğiniz zaman sizin için de unutulmaz olacak.

14. Balat Oyuncak Müzesi

Balat Oyuncak Müzesi
Balat Oyuncak Müzesi

Oyuncaklara ilginiz var ve çocuğunuzla geçireceğiniz zamanda oyuncaklarla alakalı bir deneyim yaşamak mı istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken oldukça basit!

Ara tatilde geçireceğiniz zamanın bir kısmını Balat Oyuncak Müzesi için ayırabilirsiniz. Neden mi? Çünkü burada bulunan oyuncaklar sadece sizin değil çocuğunuzun da ilgisini oldukça çekecek! Eğlenceli zaman geçirmenin en iyi yolunu bu harika mekânda yakalayabilirsiniz.

15. Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi
Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi, İstanbul’da çocuğunuzla heyecan ve eğlence dolu zaman geçirmek adına tercih edebileceğiniz noktalardan bir tanesi. Farklı konseptlerde koleksiyonları barındıran bu müzede çocuğunuzun merak duygusuna yönelen pek çok eserle karşılaşabileceksiniz.

Üstelik ara tatilde gerçekleştireceğiniz gezide siz de bir yetişkin olarak harika dakikalar yaşayabilirsiniz.