Ana sayfa Türkiye İstanbul

İstanbul’da Manzarası Güzel 10 Mekan Önerisi

İstanbul’da Manzarası Güzel Yerler
İstanbul’da Manzarası Güzel 10 Mekan Önerisi

İstanbul, Türkiye’nin en güzel şehirlerinin başında yer alıyor. Hal böyle olunca İstanbul’da manzarası birbirinden güzel birçok mekan bulunuyor.

Arkadaşlarınız yada Sevgiliniz ile beraber manzarasına hayran kalacağınız yerlerin küçük bir listesini bu yazımızda sizler için hazırladık.

Kısa bilgi: Ayrıca İstanbul Manzarası dışında farklı manzara arayışlarınız varsa; Galata Kulesi Manzaralı Restoranlar listemize de bir göz atmanızı öneririz.

İstanbul’da Manzarası Güzel 10 Mekan Önerisi

Peki, bu mekanlar nerelerdir? Şimdi gelin lafı daha fazla uzatmadan, İstanbul’da manzarası birbirinden güzel 10 mekanı hep birlikte inceleyelim.

1. Popstel

Popstel - İstanbul
Popstel – Balat

İstanbul’u ayaklarınızın altına seren eşsiz bir mekan olan Popstel, Balat’ta yer alıyor. İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Balat’ta eşsiz manzarası ile dikkat çeken Popstel; suit, atölye ve hostel olarak kullanılmaktadır.

Cumartesi sabahları 11’de mekanda yoga dersi verilmektedir. Bu noktada gelen herkesi kendine ve manzarasına hayran bırakan Popstel, yiyecekleri ile de ünlü olan bir mekandır. İstanbul’un eşsiz manzarasını sizlere sunan Posptel’e bir uğrayın deriz.

Dipnot: Bu bölgedeki yerler hakkında daha fazla bilgi isterseniz; Balat gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de bir bakın derim.

2. Küçüksu Kasrı

Küçüksu Kasrı - İstanbul
Küçüksu Kasrı – İstanbul’da Manzarası Güzel 10 Mekan Önerisi

Milli kasırlardan bir tanesi olan Küçüksu Kasrı, Küçüksu ve Göksu derelerinin arasında bulunmaktadır. Küçüksu Çayırları’nın denizle buluştuğu noktada konumlanmış olan kasrın bulunduğu yer bir mesire alanı olarak korunmaktadır.

Tarihi açıdan son derece önemli olan konağın manzarası da görmeye değer. Deniz kıyısında yer alan ve eşsiz bir İstanbul manzarasına sahip olan Küçüksu Kasrı’nı ziyaret ederek bu eşsiz mekanın manzarasını yakından görebilirsiniz.

3. İstanbul Kitapçısı Kadıköy

Kadıköy İstanbul Kitapçısı
İstanbul Kitapçısı Kadıköy

Deniz kenarında konumlanmış eşsiz bir mekan olan İstanbul Kitapçısı Kadıköy, görenleri adeta şoka uğratıyor. Bir kitapçının bu denli şık ve güzel bir manzaraya sahip olması beklenmiyor elbette.

Kitap kültürüne adeta yeni bir soluk getiren İstanbul Kitapçısı Kadıköy’den aldığınız kitapları bu mükemmel manzaraya karşı okuyabilirsiniz. Denizin güzelliği ve kitapların eşsiz hikayesi ile unutulmaz dakikalar geçireceğiniz bu kitapçıyı çok seveceksiniz.

Dipnot: Deniz kenarındaki diğer kitapçılar için; İstanbul Deniz kenarındaki Cafe ve Kütüphane listemizi es geçmeyin.

4. Tarihi Çınaraltı Çaybahçesi

Tarihi Çınaraltı Çaybahçesi - Çengelköy
Tarihi Çınaraltı Çaybahçesi – Çengelköy

Adı üstünde tarihi bir yapıya sahip olan Çınaraltı Çaybahçesi’nde tarihin eşsiz izlerine rastlamak mümkündür. Marmara Denizi’nin kendine hayran bırakan görünüşü ve kokusu ile çayınızı yudumlamak isterseniz Çınaraltı Çaybahçesi tam size göre.

Memleketin en iyi çayı burada sloganı ile hizmet veren çaybahçesi, aynı zamanda boğazda balık deneyimi de sunuyor. İstanbul’a birde buradan bakabilir ve şehrin güzelliklerini bu çaybahçesinde keşfedebilirsiniz.

5. Güzelcehisar Kafe

Güzelcehisar Kafe
Güzelcehisar Kafe – İstanbul’da Manzarası Güzel Restoranlar

Güzelcehisar Kafe, Anadolu Hisarı’nın sırtında bulunup eşsiz bir boğaz manzarasına sahiptir. Boğazın adeta bir göl güzelliğinde izlendiği bu eşsiz mekan aynı zamanda Rumeli Hisarı ile Anadolu Hisarı’nı selamlıyor.

Denizin mavisi ve doğanın yeşilini bir arada görebileceğiniz Güzelcehisar’da eşsiz bir manzara sizleri bekliyor. Bunların yanı sıra eşsiz bir hizmet politikası olan kafede geçirdiğiniz süreden çok memnun kalacağınızı ifade edebiliriz. İstanbul’un unutulmayacak manzaralarına sahiplik eden mekanı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

6. Cihangir İBB Sosyal Tesisleri

Cihangir İBB Sosyal Tesisleri
Cihangir İBB Sosyal Tesisleri – İstanbul’da Manzarası Güzel Yerler

İstanbul’da eşsiz manzaraya sahip olan mekanlardan bir tanesi de Cihangir İBB Sosyal Tesisleri’dir. Türk ve dünya mutfağından eşsiz lezzetlere ulaşabileceğiniz İBB Cihangir Sosyal Tesisleri, boğaz manzarası ile sizlere unutulmaz bir ziyafet sunuyor.

Tophaneni-i Amire’nin yanında konumlanmış olan tesis, doğa ile iç içe olması nedeni ile yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Sosyal tesislerden tarihi yarımada, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camileri, Galata Kulesi, Kadıköy, Üsküdar, Kız Kulesi, Çamlıca Tepesi gibi İstanbul’un en önemli değerlerini görmek mümkündür.

Bunların yanı sıra Osmanlı mimarisini günümüze yansıtmayı başaran söz konusu mekan 250 kişilik bir kapasiteye sahiptir.

7. Çamlıca Televizyon Kulesi

Çamlıca Televizyon Kulesi
Çamlıca Televizyon Kulesi

İstanbul’da ki en güzel manzaralardan bir tanesine sahip olan Kule İstanbul Cafe yani (Çamlıca Televizyon Kulesi), eşsiz bir boğaz manzarası sunuyor.

Bir uzansanız köprülere ulaşacakmışsınız gibi duran manzarası ile gönüllerde taht kuran bu kafe, İstanbul’un kusursuz boğaz manzarasına yakından şahitlik etmek isteyenlerin uğrak mekanlarından bir tanesidir.

8. Nakkaştepe

Nakkaştepe Millet Bahçesi
Nakkaştepe – İstanbul’da Manzarası Güzel 10 Mekan Önerisi

90 bin metrekarelik bir mesire alanı olan Nakkaştepe, boğaz manzarasına sahiptir. Sahip olduğu spor alanları, biyolojik gölet, doğal keşif atölyesi, uçak yol, macera parkuru, seyir terası gibi alanlar ile dikkat çekmektedir.

Eşsiz bir İstanbul manzarasına sahip olan Nakkaştepe Millet Bahçesi, İstanbul halkının sık sık talep gösterdiği mesire alanlarından bir tanesidir. Siz de hem sevdikleriniz ile vakit geçirebilir hem de Nakkaştepe’nin manzarasından İstanbul’u seyredebilirsiniz.

9. Büyük Çamlıca Tepesi

Büyük Çamlıca Tepesi
Büyük Çamlıca Tepesi – İstanbul

Büyük Çamlıca Tepesi, İstanbul manzarasını izlemek için en güzel mekanlardan bir tanesidir. Güzelliği ve manzarası ile birçok filme de konu olmuş olan Büyük Çamlıca Tepesi’ni eski Türk filmlerinde sık sık izledik.

Boğaziçi Köprüsü’nü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü rahatlıkla görebileceğiniz Büyük Çamlıca Tepesi’nden aynı zamanda Avrupa Yakası’nda ki gökdelenleri, Haydarpaşa Garı’nı ve Rumeli Hisarı’nı seyredebilirsiniz.

10. Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi

Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi
Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi – Sarıyer

3.köprü manzarasının en güzel izlendiği yer alan Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi, her adımınızda çok daha farklı bir güzelliğe denk geleceğiniz eşsiz bir yerdir.

Orman içerisinde gizlenmiş bir mücevher olan Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi, ziyaretçilerini mest etmeyi başarıyor. Yavuz Sultan Selim Köprü ile ormanın yeşilliğini bir arada görebileceğiniz bu eşsiz kule, İstanbul’u farklı bir perspektif ile sizlere sunuyor.

Sizin de, ‘İstanbul’da Manzarası Güzel 10 Mekan‘ listemize eklenmesini istediğiniz farklı yerler var ise bize yorum olarak mutlaka yazın. :)