İstanbul'da Corona Virüsü Tehlikesinden Uzak Gezilecek Yerler
İstanbul'da Corona Virüsü Tehlikesinden Uzak Gezilecek Yerler

Tüm dünyada etkisini iyice hissettiren ve binlerce ölüme neden olan Corona virüsü ülkemizde de görüldükten sonra okullarda tatil edildi. Ve pek çok insanın İstanbul’da corona virüsü tehlikesinden uzak gezilecek yerler, gidilecek yerler araştırmaya başladı. Ve imkanı olan pek çok vatandaşımız köylerine giderek bir nebzede olsa bu virüs’den uzaklaşmış oldu.

Sizleri hem gezilecek yerler konusunda bilgilendirmek hem de ölümcül corona virüsünden uzak durmanızı sağlayacak, şehirden ve kalabalıktan uzak oksijen depolayabileceğiniz ormanlık alanları tanıtmak istedik.

Kısa bilgi: Bu listemizi hazırlarken daha çok sosyal mesafeyi baz aldık. İstanbul’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz listenin tamamını görmek isterseniz tıklayın.

Gözlerden Uzak Konaklama Seçenekleri için: Korona virüsünden uzak İstanbul’a yakın Bungalov Evlerde Konaklama ile ilgili bir birinden güzel, doğa ile iç içe butik otelleri bir araya topladık. Bu yazımı okumadan tatile çıkmayın.

Listeye Geçmeden Önce Korona Virüs Videomuza Göz Atın!

Bu güzel yerleri keşfetmeden önce mutlaka izlemek isteyeceğiniz keyifli bir video hazırladık. Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler. :)

İstanbul Sokaklarında (Covid-19) Korona Virüsü Etkileri | #EVDEKAL

İstanbul’da Corona Virüsü Tehlikesinden Uzak Gezilecek Yerler!

1- Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı İstanbul
Belgrad Ormanı İstanbul

İstanbullular için ‘İstanbul’un Ciğerleri’ kabul edilen Belgrad Ormanı; doğanın insanoğluna sunduğu enfes mekanlardan bir tanesidir. Günlük yaşantınızda temiz nefes almak ve sevdiklerinizle huzur dolu dakikalar geçirmek için tercih edeceğiniz bu alanda virüsten de uzak durabilirsiniz. Ağaçlar arasında temiz havayı ciğerlerinize solurken toprağa yalın ayak basarak vücudunuzdaki kötü enerjiyi uzaklaştırabilirsiniz. Corona virüsünün uğramayacağı bir mekan olan Belgrad Ormanı’nı listemizin birinci sırasına yerleştiriyoruz.

2- Ayvat Bendi Milli Parkı

Ayvat Bendi Milli Parkı
Ayvat Bendi Milli Parkı

İstanbul Eyüp’te bulunan ve adeta saklı cennet olarak kabul edilen Ayvat Bendi Milli Parkı; Belgrad Ormanı sınırları içerisindeki 9 tabiat parkından bir tanesidir. Temiz havası ve huzurlu ortamı ile corona virüsünden münezzeh bu alanda sevdiklerinizle iyi vakit geçirebilirsiniz. Zengin florası ve çeşitli hayvanları bünyesinde bulundurması ile tercih edeceğiniz bu parkta virüs aklınıza dahi gelmeyecek!

3- Polonezköy Tabiat Parkı

Polonezköy Tabiat Parkı
Polonezköy Tabiat Parkı

3000 hektarlık alan üzerine kurulan ve 1994 yılından beri Tabiat Parkı olma özelliği taşıyan Polonezköy Tabiat Parkı’nı ziyaret ederek corona virüsünden uzak bir dinlenme deneyimi yaşayabilirsiniz. İstanbul’un en nezih mekanlarından bir tanesi olan Polonezköy Tabiat Parkı şu ana kadar corona virüsü rastlanmayan bölgelerden bir tanesidir.

4- Göktürk Göleti

Göktürk Göleti İstanbul
Göktürk Göleti İstanbul

İstanbul Eyüp’te bulunan Göktürk Göleti de son zamanlarda virüsten kaçmak isteyen insanların ilk tercihlerinden bir tanesi olarak dikkatleri çekmeyi başarıyor. Orman yeşili ve suyun mavisi ile harika bir ahenk oluşturan bu alanda aileniz ve yakınlarınızla virüs tehlikesi altında olmadan uzun uzun sohbet edebilirsiniz.

5- Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı

Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı
Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı

112 hektar alana kurulu İstanbul’un en önemli yeşil alanlarından bir tanesi olan bu park adını İstanbul’un Fatih’i Sultan Mehmet’ten alır. Bugünlerde virüsün uğramadığı ender mekanlardan bir tanesi olan Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı İstanbulluların en çok rağbet ettiği alanlardan bir tanesi oluyor.

6- Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

1995 yılında kurulan ve başlangıçta bir hatıra parkı olma özelliği taşıyan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi; şimdilerde İstanbul’da Corona Virüsü Tehlikesinden Uzak Gezilecek Yerler listesinde yer almayı başarıyor. Yemyeşil bir doğada temiz hava imkanı sunan bu bahçeyi tercih ederek virüsten uzak durabileceğinizi unutmamalısınız.

7- Mimar Sinan Kent Ormanı

Mimar Sinan Kent Ormanı
Mimar Sinan Kent Ormanı

İstanbul Sultangazi’de bulunan Mimar Sinan Kent Ormanı, hem bir dinlenme hem de bir mesire alanı olma özelliği taşır. El değmemiş bakir bir coğrafyada manzara ve temiz havanın tadına doyacağınız bu ormanda önünüzden akıp giden masmavi suları izleyerek corona virüsünden uzak bir deneyim yaşayabilirsiniz.

8- Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu İstanbul'da Corona Virüsü Tehlikesinden Uzak Gezilecek Yerler
Atatürk Arboretumu İstanbul’da Corona Virüsü Tehlikesinden Uzak Gezilecek Yerler

Belgrad Ormanı’nın hemen yanı başında bulunan ama oldukça sakin bir havası olan Atatürk Arboretumu hem coronadan uzak duracağınız hem de eşsiz fotoğraflar yakalayabileceğiniz mekanlardan bir tanesi olma özelliği taşıyor. Aileniz ve sevdiklerinizle Atatürk Arboretumu’nda ister kısa bir yürüyüş yapabilir ister oturma alanlarında dinlenebilirsiniz.

9- Maltepe Sahil Parkı

Polonezköy Tabiat Parkı
Maltepe Sahil Parkı İstanbul

Adından da anlaşılacağı üzere Maltepe sahilinde bulunan ve denizin doldurulması ile tasarlanan Maltepe Sahil Parkı’da korunaklı alanlardan bir tanesidir. İstanbul’da pek çok aktiviteye ev sahipliği yapan bu alanda coronadan da korunabilirsiniz.

10- Florya Atatürk Ormanı

Florya Atatürk Ormanı İstanbul
Florya Atatürk Ormanı İstanbul

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1937 yılında kurulması emri verilen ve 1 asra yakındır İstanbulluların emrinde olan Florya Atatürk Ormanı coronadan uzak anlar yaşayabilirsiniz. Mangal, kahvaltı ve dinlenme alanı olarak kullanılan bu ormanda temiz havaya doyacağınızı söyleyebiliriz.

İstanbul‘da corona virüsü tehlikesinden uzak gezilecek yerler yazımızın sonuna geldik. Daha fazlasına ulaşmak istiyorsanız; İstanbul’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize göz atabilirsiniz. Herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat dileriz. Başka bir gezide görüşmek üzere…